Čech mieri do Arsenalu, Man United alebo PSG. Mourinho nemá jeho situáciu pod kontrolou

Ešte pred pár dňami to vyzeralo, že kľúčové slovo ohľadne budúcnosti Petra Čecha bude mať manažér Chelsea José Mourinho. Český brankár má totiž na Stamford Bridge ešte rok platnú zmluvu, ale nakoniec zrejme bude všetko inak. Favoritmi na získanie Čechových služieb sú momentálne Arsenal, Manchester United a PSG.

“Keby to bolo v mojich rukách, nikdy by neodišiel. Nikdy by nešiel do veľkých klubov s fantastickými mužstvami, veľkými kandidátov na titul v Premier League, ale nemám to vo svojich rukách, “ priznal Mourinho po včerajšej prehre 0: 3 na ihrisku West Brom, ktorá bola pre Blues len treťou v sezóne.

Chelsea si už ale zaistila titul s predstihom pred dvoma týždňami, a tak jej prehra toľko bolieť nemusí.V nedeľu zohrá pred domácim publikom posledný duel sezóny so Sunderlandom a očakáva sa, že pôjde o posledný zápas Petra Čecha v drese Blues. Ak teda nastúpi.

Keby bolo na Mourinhovi, strávi Čiech ešte minimálne jednu sezónu ako dvojka za mladým Thibaut Courtois. Hráčov agent Viktor Kolář ale prezradil, že Čech očakáva, že o jeho budúcnosti rozhodne majiteľ klubu Roman Abramovič, nie Mourinho. “Ide o ich vzájomnú dohodu, ktorú uzavreli pred rokom,” uviedol Kolář.

José Mourinho síce k jednej z najdôležitejších postáv Chelsea v poslednej dekáde chová veľký rešpekt, ale s pozíciou dvojky sa Petr Čech zmierovať nechce.Zajtra mu bude 33 rokov, a tak pred sebou môže mať ešte niekoľko sezón na tej najvyššej úrovni. “Arsenal, Manchester United alebo PSG sú všetko top kluby. Petr by rozhodne do jedného z nich rád prestúpil,” prezradil Kolář.

“Snažil som sa mu vyjadriť rešpekt , ktorý k nemu prechovávam.Hral som ho v pohároch, dal som mu niekoľko zápasov v Premier League, “ vysvetľoval Mourinho, že sa snažil” fantastickému brankári a fantastickému tímovému hráči “vyjsť v ústrety, keď sa prvýkrát musel porovnávať s rolou dvojky.

“Ale dokážem si predstaviť, že 32- alebo 33-ročný brankár sa cíti mladý a má túžbu hrať každý zápas,” uznal Mourinho, ktorého perfektné scenár s tým, že Čech v klube zostane sa mu začína rozpadať.

Manažér Arsenalu Arsene Wenger sa minulý týždeň na tému Čiech odmietal vyjadrovať. Manchester United zatiaľ rieši vlastnú situáciu s Davidom De Geou, ale ak by odišiel do Realu Madrid, mohol by byť Čech Červených diablov posilou číslo jedna.Už raz taký nákup United vykonali a Čiech by na Old Trafford pokojne mohol byť druhým Edwinom van der Sare. O PSG sa potom v súvislosti s Čechom nehovorí prvýkrát. To by bola najideálnejšia destinácia asi predovšetkým pre samotnú Chelsea.