Chceme sa poučiť zo zápasu Karabachu s Plzňou, povedal Trpišovský

Tréner libereckých hráčov Jindřich Trpišovský sa chce pri štvrtkovom úvodnom zápase základnej skupiny Európskej ligy na pôde Karabachu poučiť z odvety 3. predkola Ligy majstrov, ktorú zohrala na začiatku augusta s azerbajdžanským šampiónom Plzeň. Viktoria síce vďaka remíze 1: 1 postúpila, ale súper ju v Baku, kde hrá domáce zápasy, výrazne prehrával.

“Nechceli by sme sa dostať pod tlak ako Plzeň. Čím viac budeme na balóne, tým bude Karabach menej nebezpečný. Na lopte je strašne nepríjemný. Takže cesta je hrať našu aktívnu hru a hlavne sa poučiť z toho zápasu, ktorý tu zohrala Plzeň.Domáci vyhrali tak 8: 1 na šance a výsledok bol k Plzni milosrdný, “ povedal Trpišovský na dnešnej tlačovej konferencii.

V Baku sa kouč Slovana vráti na lavičku po tom, čo kvôli vykázanie na tribúnu v Larnake musel domáci odvetu 4. predkola sledovať len z hľadiska. “Keď som videl ten štadión, som rád, že som na striedačke a nie na tribúnach. Bude tu asi horúco. Fanúšikovia sú divokí a pre mňa by to asi bol problém na tribúne, “ usmial sa Trpišovský v útrobách Ïalġich Areny pre 6500 divákov hneď pri Kaspickom mori.

” Chlapci to minule zvládli fantasticky , vôbec to nebolo poznať a do bodky splnili všetko, čo sme si povedali. Ide skôr o môj pocit, že môžem byť s tímom na lavičke, v kontakte s hráčmi.Európske súťaže sú sviatkom a veľmi by ma mrzelo, keby som o taký zápas prišiel. Inak to pre mňa znamená menej práce, nebude sa musieť pripraviť toľko scenárov, “ doplnil Trpišovský.

Víta, že Liberec na rozdiel od minulej sezóny začne skupinu Európskej ligy vonku. Pred rokom na úvod doma prehral s Bragou 0: 1. “Lepšie je mať vstup vonku, vlani sme to doma nezvládli. Myslím, že skupina je strašne vyrovnaná. Vlani boli výrazným favoritom Marseille s Bragou, teraz je to oveľa vyrovnanejší, “ mienil Trpišovský, ktorého tím narazí ešte na Fiorentinu a PAOK Solún.

” Na to, že je Karabach zo štvrtého žrebovacieho koša, je to strašne nepríjemný tím. V porovnaní s minuloročnou skupinou je na úrovni top tímov.Videl som Fiorentinu v talianskej lige a Karabach nie je o nič horší. Bude hrať do posledného kola o postup a ja verím, že my tiež. Podľa mňa kľúč k postupu zo skupiny sú zápasu s Karabachom, “ dodal kouč Slovana.