Detská izba nie je len miestnosť

Detská izba nie je len miestnosť. Detská izba pre nadchádzajúce roky pre dieťa prestane vlastný malý svet, v ktorom sa bude rásť, rozvíjať, hrať, spať, učiť sa a baviť sa. Správne vybaviť škôlku, veľmi náročná úloha. V jej dieťa by mali cítiť príjemne, uvoľnene a chránená. Avšak, formulácia miestnosti je potrebné urobiť, aby spĺňali požiadavky a povahu dieťaťa. Je dôležité, aby všetky použité materiály v detskej izbe, boli prírodné a šetrná k životnému prostrediu. Konvenčne, detské izby možno rozdeliť do troch skupín: škôlky pre deti, detská izba pre deti 3-6 rokov (deti predškolského veku) a detské izby pre študentov.

beaneasy_room

Tvorba škôlky pre dojčatá by mala byť vykonaná v predstihu, ako narodenie dieťaťa. Dieťa musí byť minimálne nábytku – posteľ alebo detskú postieľku, pelenatelny komoda a bezpečné uloženie sami potrebné veci. Je nevyhnutné a pohodlné kreslo pre moju matku. Miestnosť by mala byť vyvedené vo svetlých a pokojných tónoch.

V škôlky pre deti v predškolskom veku potrebujú viac než dospelých nábytku zodpovedajúce rast dieťaťa. Z postele je najlepšie zvoliť posteľ-transformátor, ktorý bude “rásť” s dieťaťom. Potrebuje priestrannú šatníková skriňa pre detské odevy, špeciálne boxy pre hračky. Módne detský nábytok plný rôznych vyhotoveniach, čo umožňuje zvoliť optimálny variant nábytku pre chlapcov i pre dievčatá.

Izbu pre študentov by mali byť popri ihriská a športové areály, a dokonca aj školenia. Tréningové zóny musí, bez výnimky, je tu stôl, stoličky a police na knihy. Je dôležité, aby výška stola a stoličky môžu byť upravené ako dieťa rastie. Pre väčšie pohodlie, by mala byť tabuľka umiestnený v blízkosti okna tak, aby slnečné svetlo padá priamo, alebo na ľavej strane. Ak plánujete kúpiť dieťaťu počítač, kúpiť počítačový stôl s veľkou pracovnou plochou pre písanie. Je dôležité mať veľkú skriňu a police na knihy.

Aby nedošlo k pokaziť dieťaťa vízie, je potrebné vziať do úvahy dobre systém osvetlenia v detskej izbe. Snažte sa udržať osvetlenie bolo jasné, ale nie je ostrý – vhodne vybraný osvetlenie opticky rozšíriť priestor. Nenakupujte škodlivý pre oči jasné lampy.

Nákup nábytku v detskej izbe, vybrať najdôležitejšie kusy nábytku, ktorý poteší vás i vaše dieťa. Ak je to nutné, môžete vždy človek až zaujímavý nový interiér.