Dvadsaťjednotka sa dozvie súpera pre majstrovstvá Európy

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa vo štvrtok dozvie mená súperov v základnej skupine majstrovstiev Európy, ktoré bude budúci rok v júni hostiť Poľsko. Pred ceremoniálom v Krakove je v poslednom z troch výkonnostných košov rovnako ako obhajcovia titulu Švédi, Taliansko, Srbsko, Slovensko a Macedónsko. Do skupiny tak dostane len jedného z týchto súperov.

Z prvého koša môže český tím naraziť na jedného z trojice Poľsko, Nemecko, Portugalsko. Ďalšieho súpera dostane výber trénera Vítězslava Lavičky z druhého koša, do ktorého boli na základe koeficientov priradené celky Anglicka, Španielska a Dánska. “Je mi to jedno, nemám konkrétne želanie,” povedal stredopoliar Michal Trávnik. “A čo sme sa bavili v kabíne, tak aj ostatným chalanom je to jedno.Počkáme, ako to dopadne, “ pridal.

Losovanie tiež rozhoduje o tom, kde budú tímy hrať. Skupina A s automaticky zaradeným Poľskom sa uskutoční v Kielciach a Lubline, skupina B vo Gdyni a Bydgoszczi , zatiaľ čo skupinu C privítajú Krakov a Tychy. do semifinále postúpi víťazi skupín a najlepší tím z druhých miest. Šampionát sa bude hrať od 16. do 30. júna.

“Predovšetkým sme radi, že sme medzi najlepšími dvanástimi tímami z viac ako päťdesiatich európskych krajín. To samo o sebe vypovedá o kvalite súperov na tomto turnaji ao tom, že nemá význam diskutovať, koho by sme si priali mať v skupine, “ uviedol na webe FAČR Lavička. ” Ak by sme snáď mali mať nejaké prianie, potom je spojené s ohľadom na naše prípadné fanúšikov.Bolo by dobré, aby sme hrali v miestach, kam to budú mať najbližšie, “ dodal.

Vedenie reprezentácie v Poľsku navyše nebude mať na prácu len samotný žreb. ” Nás tam čakajú rokovania so zástupcami tímov, ktoré nebudeme mať v skupine, o dvoch prípravných zápasoch na marec, “ uviedol manažér dvadsaťjednotky Jaromír Šeterle. ” Ďalší deň potom máme v pláne obhliadku miest, kde bude náš tím hrať. Konkrétne ide o výber hotela a tréningového štadióne, “ doplnil.

Česká reprezentácia sa na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov predstaví siedmykrát. Najväčším úspechom je zisk titulu z roku 2002, o dva roky skôr došla vo finále. v roku 1996 vypadla vo štvrťfinále a v roku 2007 neprešla zo skupiny.Pred piatimi rokmi obsadila štvrtú priečku a na poslednom šampionáte v roku 2015 skončila v domácom prostredí v skupine.