Holoubek má na Hapoel jedenásť zdravých hráčov do poľa

Tréner Sparty David Holoubek len ťažko hľadal odpoveď na otázku, či bude vo štvrtkovom zápase Európskej ligy pre jeho mužstvo väčším súperom izraelský tím Hapoel Beer Ševa či vlastné maródka. Po dlhom premýšľaní menoval izraelského soka, ale pripustil, že má viac hráčov na maródke ako tých zdravých. Na druhú stranu mu to však uľahčuje skladanie zostavy.

“Nie je príjemné pozerať sa na tabuľu v kancelárii, kde je viac mien zranených než tých zdravých. Snažíme sa z chalanov, ktoré máme k dispozícii, vymačkať to najlepšie a modlíme sa, aby neprichádzala ďalšie zranenia. to už by bol problém, “ povedal Holoubek na dnešnej tlačovej konferencii.

” Ale zase v tom hľadám pozitívum. Nebyť toho, tak ja tu asi nesedím.Navyše z A-tímu trénuje jedenásť hráčov do poľa a len jeden pôjde na lavičku. Takže zostava sa robí celkom dobre, “ usmieval sa tridsaťšesťročný kouč.

Hoci už v nedeľu čaká na Spartu dôležitý ligový zápas v Liberci, nemieni aj napriek úzky káder šetriť opory. ” Nebudeme šetriť sily. Hrali sme naposledy v sobotu, takže sme mali dosť času potrénovať a rehabilitovať. Mladí chlapci budú na lavičke pripravení striedať, ale do zápasu pôjdeme s chalanmi z A-tímu. Len u Václava Kadleca nechceme pred Libercom nič riskovať. Uvidíme po tréningu, ako na tom bude, “ vyhlásil.

Sparta má totiž veľkú šancu sa prípadnou výhrou priblížiť postupu.Pod Holoubka vyhrala oba predchádzajúce zápasy, doma s Interom Miláno a práve v Beer Seve. “A pred oboma týmito zápasy som povedal, že by bola dobrým výsledkom remíza, a nakoniec sme vyhrali. Takže to nebudem meniť ani tentoraz a poviem, že remíza by bola dobrá,” povedal Holoubek.

Izraelovho súpera považuje za veľmi silného, ​​o čom sa presvedčil v úvodnom súboji. “Ich hráči sú veľmi kvalitné. Sám som z toho bol prekvapený,” pripustil.

Pripravuje tak svojich zverencov na to, že znovu budú musieť hlavne brániť. Dokonca uvažuje o tom, že nasadí dva defenzívne záložníkov.Vedľa Lukáša Marečka by tak postavil Maria Holka, ktorý bol v poslednej dobe skôr stopér, ale v zálohe nastúpil aj v minulom ligovom zápase.

“V Beer Seve sme sa len bránili a celkom dobre, takže nasadenie dvoch defenzívnych záložníkov by dávalo zmysel. Nemyslím si, že súper výrazne zmení herný štýl. Hrajú veľa ofenzívne, majú veľké držanie lopty. My sa im to budeme snažiť znepríjemniť kvalitné obranou a kvalitné ofenzívou ich chceme trestať, “ dodal sparťanský kouč.

Sparte by situáciu mohla uľahčiť skutočnosť, že Hapoelu má chýbať kľúčový útočník Anthony Nwakaeme, ktorý má zdravotné problémy. “nenastúpil v poslednom zápase proti Maccabi a mám informácie, že by nemal byť ani proti nám.Tým by nám odpadla jedna zásadná vec, pretože je to naozaj šikovný hráč, “ prezradil Holoubek.