Jedného dňa prišiel

Jedného dňa prišiel k psychológovi, žena mu položil otázku: “Doktor, ako dlho budete musieť začať jednať s dieťaťom”
– “A čo je vek omrviniek?” – Spýtal sa jej lekári
– “9 mesiacov” – povedal, že matka
– Tak, pri výchove dieťaťa, o ktoré už neskoro, až o 9 mesiacov!

Mnohí rodičia myslia: “Ale ako môžem začať jednať s dieťaťom, keby celkom chápe nič a nehovorí?”.
Až do troch rokov dieťaťa je kumulatívny úroveň informácií. Kid šťastný skúmať rôzne predmety a robiť všetky druhy manipulácie s nimi, zaklopať na preskúmať im na dotyk a aké kroky tieto objekty môžu byť produkované. Pozor dieťa čerpá nielen zaujímavé a farebné hračky, a dokonca aj prstové farby, pretože s pomocou dieťa palmového tlače na papier Whatman môže byť reprezentovaný krásny strom, a z hliny vyrezávať zaujímavú ježka alebo malý lepenky reprezentovať dráhu jesenné lístie.

36
S pomocou rodičov dieťa sa učí veci, zoznamuje s ich účelom, učia pravidlá akcie a stáva spoločenský zážitok.
Spoločné stretnutie sa chová ako dospelý:
1. Predmet nasledovať
2. Pomocní a partnerom v spoločnom podniku
3. Hlavný rozhodca dosiahnutých výsledkov
Postupne sa dieťa dozvie, že akékoľvek opatrenia by mali niesť nejaké ovocie do svojich aktivít. Tak, v psychike a správaní dieťaťa je postupný rozvoj myslenia a reči.
Paradoxne – všetky naše reč je na špičkách prstov. Čím viac rozvinuté jemnú motoriku prstov, tým lepšie rozvinuté a reči dieťaťa a ako dôsledok – premýšľať batoľa.
K dispozícii je široká škála

hier a cvičení pre rozvoj pohybových schopností. Napríklad, zatiaľ čo matky v kuchyni zaoberajúca sa varenie, môžete ponúknuť vaše dieťa hry – úloha “k nakŕmenie myš” – na tanieri zmiešané dva druhy obilnín – fazuľa a hrach a dieťa by malo prejsť a dať do rôznych nádob, a potom na liečbu myší. Skvelá zábava dieťa dostane pri hre na schovávačku: do pohára so širokým hrdlom naleje nejaké cereálie – jačmeň, pohánka, rohy, ktoré skrývajú malé hračky, napríklad z Kinder Surprise. Dieťa by ich všetky nájsť.
Vývoj reči a jemnej motoriky rúk prispieť k rôznym prstových hier, spolu s malými veršov. Ten chlapec nielen dostane masáž rúk, ale v uvoľnenej forme pamätá krátke čtyřverší.