Konečný v Amerike tajil taktiku. Ukáže mu bielu čokoládu, sľubuje kouč

VIDEO PRIAMO Z USA | Predviesť sa, ale nič neprezradiť. Misia s cieľom získať svetový titul na americkej pôde začala pre boxera Lukáša Konečného stredajším otvoreným tréningom. Behom pár minút mal v ringu na okraji Washingtonu jediná úloha. Ukázať sa tak, aby nikto nepoznal, s akým štýlom boja vyrukuje na šampióna Petera Quillin.

V ringu poskakujú lehkonozí Američania a z reproduktorov vyhráva hlasná hudba v štýle R & amp; B. Otvorený tréning pred galavečerom slávnej promotérske spoločnosti Golden Boy, ktorú vedie legenda Oscar De La Hoya, prebieha na kraji Washingtonu v telocvični bývalého šampióna Lamonta Petersona.

Dirk Dzemski, nemecký tréner Lukáša Konečného, ​​všetko sleduje opretý o jeden zo dvoch ringov telocvične.Jeho zverenec, ktorého čaká stret s majstrom sveta WBO Peterom Quillin, vyzerá pri otvorenom tréningu pred víkendovým bojom o svetový titul oproti všetkým bleskovo rýchlym černochom trochu ťažkopádne a nepohyblivo. Asi ako obrnený transportér počas dopravnej špičky v Prahe na magistrále.

“Je fakt, že títo chlapci tu ukazujú krásne veci, ale je otázka, ako to bude vyzerať v zápase. Videl som už stovky im podobných. Na oko vyzerali ako šampióni, ale potom pri tom tancovaní dostali jednu bombu a padli, “opisuje hlavné kouč stajne SES.

Dzemski tým vystihuje celý význam otvorených tréningov.Všetci chcú exhibovat pred fotografmi a kameramanov, ale nikto nemá v pláne ani v náznaku ukázať, čo by mohlo súperovi naznačiť taktiku.

Preto sa Konečný zdrží medzi povrazy len pár minút. Najskôr krátka rozcvička, potom chvíľku tieňuje, nakoniec predvádza niekoľko nacvičených kombinácií. Je vidieť, že nechce urobiť žiaden zbytočný pohyb.Navyše už má za sebou dopoludňajšie “potiaca” tréning, ktorého účelom bolo ladiť váhu na limit 72,5 kg. “Rozhodne si nemyslite, že budem boxovať rovnako ako tu,” hovorí 35-ročný bijec.

Keď končí, jeho súper a v 30 zápasoch neporazený Quillin ešte len prichádza do telocvične. Český boxer už je oblečený a dáva rozhovory, zatiaľ čo Američan prezývaný “Kid Chocolate” podľa toho, že po triumfoch rozhadzuje divákom cukríky, sa v kožených nohaviciach a bielom tričku víta so známymi.

Potom ide na vec. Zlozi si tričko a predvedie niekoľko kulturistických póz. Okolie začína jasať, ľudia tlieskajú skoro pri každom jeho údere. “Aj toto je pekné, ale proti tlaku, aký sme si na neho pripravili, to bude k ničomu.Lukáš mu ukáže, ako chutí biela čokoláda, “smeje sa opäť Dzemski.

Konečný stojí obďaleč. Chvíľku sleduje Quillin so založenými rukami a odchádza vo chvíli, keď do boxerského gymu prichádza hlavné hviezdy akcie – 49letý šampión Bernard Hopkins a Kazachstánec Beibut Šumenov. Prvé šichtu si český rohovník odpracoval. Tá hlavná ho čaká v nedeľu ráno.