Liberec sa musí v Solúne pripraviť na pekelnú kulisu v & quot; Hrobce & quot;

Liberečtí budú vo štvrtkovom zápase 6. kola základnej skupiny Európskej ligy čeliť nielen hráčom PAOK Solún, ale aj ich mimoriadne horkokrvným priaznivcom. Atmosféra na štadióne pre necelých 29 tisíc ľudí s príznačným názvom Hrobka patrí k najdivokejším v Európe a Severočesi sa musia pripraviť, že na nich môžu z hľadiska lietať najrôznejšie predmety. Niekoľko zápasov sa už v Solúne kvôli vyčíňanie chuligánov nedohral.

“Naši asistenti boli na prvom zápase skupiny s Fiorentinou a hovorili, že tam lietalo všetko možné. V 80. minúte domáci hráč nepremenil veľkú šancu a nejaký otec tam začal rozčúlene mlátiť do svojho syna, ktorý sedel vedľa.Odnáša to tam všetci okolo, “ povedal liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

V marci sa kvôli výtržnostiam fanúšikov nedohral zápas domáceho pohára s Olympiakosom Pireus. V stretnutí proti rovnakému súperovi došlo k násilnostiam aj o dva roky skôr , keď jeden z priaznivcov PAOK zasypal hosťujúci lavičku niekoľkými kilogramami ančovičiek. Pred štyrmi rokmi sa zase fanúšikovia solúnskeho celku pobili s priaznivcami Rapidu Viedeň, po ktorých lietali treba tehly.

Liberečtí sa ale na pekelnú kulisu teší. “Koukal som na nejaké šoty zo zápasov a bude to zaujímavé. Ale je to jedine dobre. Potom sa vám hneď lepšie hrá. Nie je to ako v Česku, kde prídu treba dvetisíc fanúšikov.Asi si musíme dať trošku pozor pri standardkách alebo rohoch, aby niečo nepriletelo, ale to človek kvôli tej atmosfére oželie, “ povedal stredopoliar Jan Sýkora.

” Rozhodne sa teším. Pre toto sa futbal hrá. Skôr som na podobnú atmosféru pozeral v televízii a teraz si ju budem môcť skúsiť na vlastnej koži. Pred najväčší kulisou som zatiaľ hral asi za dvadsaťjednotku v Jekaterinburgu, kde bolo asi 25 tisíc divákov, a atmosféra bola skvelá, “ doplnil ďalší stredopoliar Egon Vůch.

Severočesi už pred divokou kulisou hrali vlani v Európske lige na pôde Hajduku Split, kde zvíťazili 1: 0. “Prirovnal by som to k Hajduku, ten štadión mi príde podobný. Je to taký ten v úvodzovkách starobylý štadión.Na Hajduku bola atletická dráha, tu taky hľadisko nie je úplne u hracej plochy, je tu taký pás. Horšie to skôr budú mať tí naši hráči, ktorí nebudú v nominácii a skončí na tribúne, “ uviedol Trpišovský.

Ak sa domácim nedarí, môže sa kulisa na štadióne vedľa more obrátiť proti nim. < i> “Sú svojím spôsobom takí bouřliváci, to by nám mohlo pomôcť. U nás po každom dotyku rozhadzovali rukami, chceli pískať fauly. Keď im rozhodca občas niečo nepískne, mohlo by im trochu rupnout v guli. Trebárs by išli do desať a razom by všetko hralo pre nás, “ rozmýšľal Vůch.

Kým na Fiorentinu prišlo 21 tisíc divákov, na druhý domáci zápas s Karabachom len cez 11 tisíc. “Verím, že keď ide o postup, bude plno.Veríme tomu, že vo štvrtok nebudeme v hrobke na pohrebe, ale na svadbe, “ dodal s úsmevom Trpišovský, ktorého tím potrebuje k postupu zo skupiny vyhrať a zároveň dúfať, že Karabach doma podľahne Fiorentine.