Matějovský zamieril zo Sparty do Mladej Boleslavi

Marek Matějovský po šiestich rokoch opúšťa Spartu. Tridsaťštyriročný bývalý reprezentant zamieril z Letnej na ročné hosťovanie do Mladej Boleslavi, kde začínal kariéru. Zároveň sa stredočeským klubom podpísal ročnú zmluvu platnú od júla 2017. Mladá Boleslav o návrate svojho odchovanca po ôsmich rokoch informovala na tlačovej konferencii.

“Vo chvíli, keď Marek odišiel do Readingu, som veril, že keď ešte budem v klube, príde doba, keď sa Marek do Boleslavi vráti. som rád, že tá situácia nastala teraz. Tomáš Rosický prišiel do Sparty, toho som sa snažil využiť.To, čo Tomáš Rosický znamená pre Spartu, to Marek znamená pre Boleslav, “ povedal prezident Mladej Boleslavi Josef Dufek.

Keďže Matějovský mal v Sparte zmluvu do roku 2017, bude najprv v Mladej Boleslavi rok hosťovať a Letenští sa budú do konca sezóny čiastočne podieľať na jeho platu.

“Vždy som si to tak maľoval, že sa tu raz objavím znova. Tá doba prišla teraz. Verím, že môžem nejakým spôsobom nadviazať na tú dobu, kedy som odtiaľto odchádzal. Boli tu úspechy, hralo sa dokonca v základných fázach pohárov. Dúfam, že by sa to mohlo opakovať, “ povedal Matějovský.

” Už v minulosti som hovoril, že v slovenskej lige nebol iný klub, kde by som mohol pôsobiť. Už sa mi nechcelo niekde handrkovať, pokúšať šťastie niekde za hranicami.Bol som rád, že sme sa mohli dohovoriť, rozhodnutie bolo jednoznačné, “ dodal Matějovský.

V Mladej Boleslavi pôsobil od trinástich rokov a pomohol tímu k postupu do najvyššej súťaže. Patril ku kľúčovým hráčom, svojimi výkonmi si povedal o prvú pozvánku do národného tímu a v roku 2008 aj o prestup do anglického Readingu. Po dvoch rokoch sa potom vrátil do ligy a obliekol dres Sparty, kde robil aj kapitána a klubu za šesť rokov pomohol k štyrom trofejam.

V poslednej dobe však aj kvôli zraneniu kolena vypadol zo zostavy, navyše po príchode Rosického by bola jeho situácia ešte zložitejšia. Preto sa rozhodol pre návrat domov.Mladá Boleslav navyše potrebuje špílmachra po tom, čo sa jej zranil reprezentant Jakub Rada.

“Pôsobil som v Sparte šesť rokov a posledné tri štyri roky mi bolo každé prestupové obdobie spomínané, že asi moc hrať nebudem a že sa budú snažiť najsť iné alternatívy. bolo to už za pána Lavičky a vždy sa to vyvrbilo tak, že som patril do základnej zostavy. Pán Ščasný mi to spomínal v zime aj teraz v lete. Napriek tomu som nejaké zápasy odohral. to stanovisko Sparty bolo také, že ma môžu postrádať, a potom už nebolo čo riešiť, “ uviedol Matějovský.

Zatiaľ nevie, kedy bude môcť po artroskopickej zákroku nastúpiť. “Budem sa snažiť, aby to bolo čo najskôr. V túto chvíľu som začal s tréningom na ihrisku.Verím, že každým dňom to bude lepšie a čoskoro sa zapojím naplno, “ povedal.

V Mladej Boleslavi sa bude venovať aj trénerské úlohu. ” Už sme dohodnutí, že sa bude starať o maličkých okolo deviatich desiatich rokov v našej akadémii. Myslím, že by Marek mohol pôsobiť aj v najvyššom manažmente a za niekoľko rokov aj v mojej pozícii, “ usmial sa Dufek.

V českej lige má Matějovský odohraných 254 zápasov a strelil v nich deväť gólov . Ďalších 15 zápasov a jeden gól zaznamenal v národnom drese.