Podľa Kadleca čaká Spartu kľúčový týždeň jesene

Podľa útočníka Václava Kadleca majú futbalisti Sparty pred sebou kľúčový týždeň jesennej časti sezóny. Vo štvrtok totiž letenský celok potrebuje zvládnuť zápase Európskej ligy na ihrisku Hapoelu Beer Ševa a hneď o tri dni neskôr ho v domácej súťaži čaká dôležitý duel s obhajcom titulu Plzňou.

“Keby sme nebodovali s Plzňou a utiekla nám na sedem bodov, tak by sa to už ťažko doháňalo. to isté je s Európou. Musíme bodovať, aby sme si udržali šancu na postup, “ povedal Kadlec novinárom. “Nejde uprednostňovať ani jedno. Chceme bodovať vo všetkých zápasoch,” dodal.

V Izraeli však Spartu nečaká nič ľahké, pretože Beer Ševa na novom štadióne ešte neprehrala.A letenský celok naopak už štyri stretnutia na ihriskách súperov na európskej scéne čaká na víťazstvo. Situáciu navyše českému tímu komplikuje rozsiahla maródka, na ktorej sú okrem iného Frýdek, Šural, Costa, Vácha alebo Rosický.

“S tým človek nič neurobí, tak to proste je a nejde sa na to vyhovárať . Myslím, že aj tak máme výbornú zostavu a mali by sme sa s tým pobiť, “ uviedol Kadlec a dodal, že verí aj mladým odchovancom, ktoré pri personálnej kríze do tímu zaradil kouč Holoubek.

“Je to dobre, ja som tiež šancu dostal skoro a som za, aby mladí chalani dostávali šancu,” pridal Kadlec. “Že sa to urobilo kvôli zraneniam, to je iná vec, ale prijímajte, že všetci kvalitu majú. Dorast aj juniorku valcovali a sú tu oprávnene.Síce sa môže stať, že by ich zomlelo nervozita, ale od toho sme tu my starší, aby sme im pomohli, “ nechal sa ďalej počuť.

Sparta zatiaľ v Európskej lige prehrala so Southamptonom a porazila Inter Miláno. Beer Ševa s rovnakými súpermi uhrali o bod viac a navyše ešte nedostala gól. “Som zvedavý, ako proti nám nastúpi, pretože asi budú hrať trochu inak ako proti Southamptonu a Interu, kedy hrali na brejky a vychádzalo im to . Som zvedavý, aký majú druhý herný štýl, “ vyhlásil.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: výrobca nábytku pre deti – BabyNabytek.sk