Podpíše Muto, alebo nie? Chelsea mu dala čas do nedele

Aktuálne najospevovanejších japonský futbalista do 23 rokov, útočník FC Tokia Yoshinori Muto, má pred sebou zhruba dva dni na to, aby urobil zrejme najdôležitejšieho rozhodnutia vo svojej krátkej kariére futbalistu. Leží pred ním ponuka londýnskej Chelsea po tom, čo sa oba kluby dohodli na odstupnom vo výške cca štyroch miliónov libier…

“Ešte som sa o svojom odchode do zahraničia nerozhodol a neobmedzuje sa len na jeden klub. Chcem zvážiť všetky svoje možnosti, “ nechal sa pritom pred pár dňami počuť 22-ročný útočník, ktorý práve zažíva úspešný vstup do svojej len druhé sezóny medzi profesionálmi.V štyroch úvodných kolách J-League sa trafil trikrát.

Kým však sám talentovaný futbalista vyžaduje čas, Chelsea sa zdá byť netrpezlivá – a podľa správ serveru Football Channel Asia musí urobiť finálne rozhodnutie najneskôr túto nedeľu.

V prípade, že by Muto na ponuku londýnskeho klubu naozaj kývol, až do konca júna a otvorenie prestupového okna by zostal hráčom FC Tokia, ktoré úvodom sezóny maškrtne pokukuje po titule.Ihneď vzápätí by podľa informácií Guardianu japonská hviezda zamierila na ročné hosťovanie do Vitesse.

Čerstvý absolvent prestížnej tokijskej univerzity Keio je aktuálne v Japonsku veľkým hitom, keď zaujal predovšetkým na klubovej úrovni, kde 13 zásahy vyrovnal ligový rekord pre najproduktívnejšieho nováčika s japonským pasom.

mutovať sa však darilo aj na medzinárodnej scéne a špeciálne teda v prípravných zápasoch za národný tím koncom minulého kalendárneho roka.V reprezentácii sa dlho zdal byť Aguirreho favoritom na post ľavého krídla, až kým ho pre Ázijský pohár v januári vystrnadil Takashi Inui.

Ak by sa Yoshinori Muto po nedeľňajšom ligovom súboji so Shonan skutočne odhodlal skúsiť šťastie pod krídlami pravdepodobného majstra britskej Premier League, stal by sa najdrahším japonským exportom do Európy. Existujúci rekord Shinjiho Ona, ktorý roku 2001 vymenil domáce Urawa Red Diamonds za holandský Feyenoord, by v librách prekonal len o pár desiatok tisíc.

Desaťminútová ochutnávka mutovať umenia: