Prvé zimné posilou Slavie sa stal stopér Lüftner

Prvá zimné posilou pražskej Slavie sa stal dvadsaťdvaročný stredný obranca Michael Lüftner, ktorý do Edenu zamieril z Teplíc. Reprezentant do 21 rokov podpísal s druhým tímom prvoligovej tabuľky zmluvu do júna 2020.

“Je to obrovský krok v mojej kariére. Že o mňa Slavia prejavila záujem, z toho som bol na jednu stranu prekvapený, na druhú stranu samozrejme rád. Slavia nebola jediná ponuka, ktorú som mal, ale bol to jediný klub, kam som chcel ísť, “ povedal Lüftner na dnešnej tlačovej konferencii.

” samozrejme viem, že to bude ťažšie sa presadiť ako v Tepliciach. Nie o 100, ale možno o 200 percent.Ale chcem sa zlepšovať a Slavia je ideálny klub, kde môžem rásť, “ doplnil.

Lüftner zatiaľ nastupoval iba za Teplice, za ktoré na jeseň v lige odohral 14 zápasov a dal jeden gól. Celkom má v najvyššej súťaži bilanciu 87 zápasov a päť gólov.

Za reprezentačný dvadsaťjednotku si pripísal prvý štart už v roku 2013, v nedávno skončenej kvalifikácii majstrovstiev Európy 2017 nechýbal ani minútu a prispel k postupu na šampionát.

“Michaela sme sledovali dlhší čas. Je to naša prvá a určite nie posledný posila. Vnímame ho ako talent, reprezentanta do 21 rokov. V lige má odkopaní pomaly 100 zápasov, “ povedal generálny riaditeľ Slavie Martin Krob.

” Chceme len tie najlepšie hráča, takže v Česku pozeráme hlavne po reprezentantoch.Michael má správnu povahu a odhodlanie, posúvať sám seba vpred, “ dodal Krob.

Čoskoro by mali prísť ešte ďalšie posily. ” Osobne považujem prestavbu A-tímu za ukončenú a nebojím sa povedať, že aj ak by sme ho nedoplňovali, tak má reálnu možnosť prať sa o titul. Na druhú stranu budeme hľadať cesty, ako šance prať sa o titul ešte zvýšiť, “ povedal predseda predstavenstva Slavie a zástupca čínskeho majiteľa spoločnosti CEFC Jaroslav Tvrdík.

” Potrebujeme ešte dva tri skúsené hráča. Takmer s istotou môžem povedať, že do konca roka prídu ešte ďalšie dva hráči, na ktoré sme sa pozerali niekoľko mesiacov.Jeden je z Nórska, jeden z Chorvátska, “ dodal.

Slavia tiež predložila ponuku Liberci za reprezentanta Jána Sýkoru, o ktorého údajne usilujú aj Plzeň so Spartou. ” Podali sme ponuku raz , nestupňujeme ju, nevyjednáváme. Našou ambíciou je priviesť hráčov, ktorí majú primárny záujem bojovať za Slaviu, “ uviedol Tvrdík.

Vzhľadom k druhému miestu Pražania nehodlajú počas zimy oslabovať káder. ” Máme jednu ponuku za hráča, ktorého by som označil za kľúčového pre základnú káder. Neradi by sme ho púšťali, ale ak bude dobrá ponuka a on bude chcieť ísť, v jednom prípade sme pripravení o tom rokovať. Chceme ale 95, 97 percent hráčov udržať a darí sa nám to, “ povedal Tvrdík.

Odísť by mohli niektorí hráči, ktorí na jeseň toľko nenastupovali.Napríklad útočníci Lukáš Železník a Gino van Kessel, ktorý nenaplnil očakávania najdrahšie letné posily.

“Všetci sme od Gina čakali viac, aj keď trochu viac času na adaptáciu potreboval aj predtým v Trenčíne. S koučom sa bavíme o jeho budúcnosti. Naším cieľom je, aby hral. Aktuálne v základnej zostave nebol. Gino o to chce zabojovať a uvidíme, čo bude ďalej, “ uviedol Krob. “O Železníka prejavilo záujem niekoľko klubov. Chceme, aby hral, ​​potenciál v ňom cítime,” dodal.