Ranieri bude v Leicesteri úspešný, myslí si Hasselbaink

Skúsený Claudio Ranieri sa pred troma dňami stal nástupcom odvolaného Nigela Pearsona na čele Leicesteri City a jeho voľba sa stretla s vlnou skepsy medzi fanúšikmi Foxes.Niekdajší vynikajúci strelec Jimmy Floyd Hasselbaink, ktorý pod Ranierim pôsobil v Atletiku Madrid i londýnskej Chelsea, však o 63-ročný Talianovi nepochybuje…

Koniec Pearsonovho anabáza v regióne East Midlands sa zdal byť takmer neodvratný.

Jednapadesátiletému lodivodovi sa síce vďaka skvostnému závere sezóny podarilo zachrániť prvú ligu, Pearsonovho eskapády s novinármi a čerstvo aj sexuálny škandál jeho syna však zrejme prispeli k rozchodu, ktorý bol podľa vedenia Leicesteri spôsobený rozdielnou filozofiou klubu a jeho kormidelníka.

U Ranieriho naproti tomu nič také hroziť nemá. “Je niekým, kto veľmi dobre komunikuje s ľuďmi okolo seba – v tomto je naozaj veľmi zdatný – a má také to charizmu,” opisuje talianskeho stratéga jeho niekdajší zverenec a blízky priateľ Jimmy Floyd Hasselbaink.

“Claudio má skúsenosti z celého sveta – Francúzsko, Taliansko, Grécka.Prečo by nemal uspieť? Pozná anglickú kultúru a práve to ho radí nad ostatné, kto sem prichádzajú zo zahraničia, “ pokračoval ďalej bývalý holandský reprezentant.

Ak pritom niekto vie, o čom pri hodnotení Ranieriho kvalít hovorí, je to práve Jimmy Floyd Hasselbaink.

Dnes už 43letý internacionál pod Ranierim zažil tri najproduktívnejší ročníky svojej kariéry: najprv nastrieľal 24 ligových gólov za madridské Atlético (1999/2000) a neskôr pre talianskeho manažéra štyri roky pálil ostrými tiež na Ostrovoch . Čoby vrchný kanonier Chelsea pritom v sezóne 2000/01 získal aj zlatú kopačku pre najlepšieho strelca Premier League.

Teraz Hasselbaink sám pokúša trénerské remeslo a zatiaľ sa mu veľmi darí.Burton Albion ihneď vo svojej debutovej sezóne doviedol k celkovému triumfu vo štvrtej najvyššej súťaži a vôbec prvýkrát v dejinách sa tak skromný klub trasie na zápasy League One.

Hasselbaink teraz navyše čaká práca v príjemnejšom, modernizovanom prostredie – prvýkrát bude mať k dispozícii posilňovňu a viacero tréningových ihrísk. “Je to úžasné zariadenie. Nie veľa klubov v League One má to, čím teraz disponujeme my,” vyžíva sa Surinamskou rodák.

Hasselbaink zároveň po postupe nevylučuje ani budúcu spoluprácu s Ranieriho LEICESTER. “Možno, musíme sa pozrieť na to, aké tam majú hráčov.Vždy som zostával v kontakte so svojím starým manažérom a taký vzťah chcem udržiavať aj naďalej, “ rozpráva ďalej ikona Chelsea denníka Belfast Telegraph.

Čo sa samotného Ranieriho týka, toho čaká celkom odlišná robota, ako na akú bol v nedávnej minulosti zvyknutý. Po stačí v ambicióznych kluboch typu Monaka, Interu Miláno, AS Rím, Juventusu alebo Valencii sa náhle bude musieť vysporiadavať skôr s nástrahami zostupu namiesto bojov o najvyššie priečky.

s podobnými očakávaniami pritom Ranieri naposledy do sezóny vstupoval zrovna s Hasselbaink po boku – a finančnými problémami sužovanej Atlético Madrid len chvíľu po Taliani predčasnom úteku na jar 2000 zostupovalo z elitnej La Ligy…