Slovácko sa s novým koučom Ľavým pokúsi vylepšiť ôsme miesto

Dosiahnuť na lepšie umiestnenie ako v uplynulom ligovom ročníku chcú futbalisti Slovácka pod vedením nového kouča Stanislava Ľavého. Ôsmy tím minulej sezóny sa dlhodobo pohybuje v strede tabuľky. V letnej prestávke ale neprišiel žiadny nový hráč, v kádri naopak chýba kanonier Libor Došek, ktorý zanechal aktívnej činnosti a pôsobí v úlohe vedúceho tímu v Brne.

Stredopoliar Jiří Valenta zamieril do Mladej Boleslavi, s Martinom Kuncl vedenie klubu nepredĺžilo zmluvu a obranca Juraj Chvátal sa po skončení hosťovania vrátil do Sparty.

“Našou najväčšou posilou je práve kouč Ľavý. V príprave urobil obrovský skok náš odchovanec Tomáš Ťok. Nebránime sa možnosti dopĺňať kvalitnými hráčmi, hľadáme hlavne kvalitného stredného útočníka.Nechceme ale byť klubom, ktorým pretekajú oblaky hráčov, “ uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ klubu Vladimír Krejčí, ktorý si pochvaľuje ekonomickú stabilizáciu klubu a dobré výsledky mládežnícke akadémie.

Ľavý sa v príprave zameral najmä na vylepšenie defenzívy, väčšie herné zodpovednosť a lepšie prepojenie jednotlivých radov. Po odchode dOSKY sa Slovácko přeorientovává aj na iný herný štýl bez vytrvalého nakopávanie lôpt.

“Chcem od tímu, aby len nereagoval na súpera. Budeme sa snažiť o presink a získavanie lôpt. Na tento spôsob musí byť hráči top pripravení.Keď nie je Došek, tak chceme, aby aj zo strán chodili do trestného územia súpera centrami, “ vysvetlil Ľavý, ktorý bude v úvode sezóny chýbať zranené Luboša Kaloudu, Stanislava Hofmanna a Francisa koneh, ktorí sa postupne uzdravujú a začínajú s tréningom .

“aj po odchode dOSKY máme v kádri pretlak útočných hráčov,” povedal Krejčí, ktorý má na mysli kvarteto Eldar CIVIC, Milan Kerbr, Jaroslav Diviš a Matěj Biolek. “Máme záujem aj o návrat Chvátala. Ešte počkáme na rozhodnutie Sparty, ktorou sa pokúsime presvedčiť o jeho uvoľnení. Zapustil na Slovácku korene a mohol by byť platným hráčom. Ak sa to nepodarí, tak máme pripravenú inú variantu, “ podotkol Krejčí.

V príprave odohralo Slovácko osem zápasov.Trikrát vyhralo, štyrikrát remizovalo a podľahlo len Baníka Ostrava 0: 1. “Odohrali sme dobré zápasy. Som presvedčený, že je tím dobre pripravený. Urobili sme za šesť týždňov dosť práce, čo v rámci možností potvrdili aj testy. Kondičný stránka išla hore,” vyžíval si Ľavý.

Teraz hľadá optimálnu zostavu na ligovú premiéru na Sparte. “Sparta má kvalitný káder a všetky miesta v zostave zdvojená. Jej sila je v hre po stranách a v štyroch nebezpečných útočníkoch. Buď môžeme poslať body Sparte poštou, alebo sa musíme pokúsiť bojovať o dobrý výsledok,” dodal ľavý.