Tenisové úrady na preskúmanie protikorupčného útvaru po obvineniach z určovania zápasov

Pracovníci v oblasti tenisu začali nezávislé preskúmanie svojich protikorupčných postupov po obvineniach zo športového hlídacieho psa, oddelenia Tenis Integrity Unit (TIU), boli neefektívne v boji proti korupcii v hre.

Oznámenie Na Australian Open prišiel v dôsledku tlačových správ v prvý deň turnaja, že 16 hráčov, ktorí boli zaradení do top 50, bol opakovane označený na TIU kvôli podozreniam, ktoré v minulom desaťročí udeľovali zápasy.

“Nezávislý kontrolný panel prehodnotí a podá správu o primeranosti a účinnosti programu boja proti korupcii a vydá odporúčania na zmenu,” uviedlo spoločné vyhlásenie turné ATP a WTA, grand slam board a Medzinárodná tenisová federácia.

Preskúmanie by sa zaoberalo problematikou transparentnosti a zdrojov na TIU, štrukturálnych otázkach a otázkach riadenia a ako rozšíriť rozsah tenisových programov proti korupcii.

“Je dôležité, aby sme opravili škody a urobili tak rýchlo, a preto sme sa rozhodli oznámiť,” povedal predseda predstavenstva pre integritu tenisu Philip Brook. “Sme odhodlaní urobiť všetko, čo potrebujeme na odstránenie korupcie z nášho športu.”

Významný londýnsky barrister Adam Lewis QC bude viesť vyšetrovanie a jeho správa bude zverejnená.Bookmaker pozastaví stávky na zápas na Australian Open – správa Prečítajte si viac

Obvinenia z zápasenia sa objavili na Australian Open, keď vrcholový globálny bookmaker pozastavil stávky na kombinovanú štvorhra v nedeľu po nezvyčajne veľkých sumách To. Hráči odmietli akúkoľvek účasť.

“Momentálne sme v toxickom prostredí pre šport,” povedal na konferencii médií predseda ATP Chris Kermode. “Keďže zoznamy podozrivých stávok neznamenajú korupciu, sú to červené vlajky a to nie je dôkazom.”

Úrady predtým obhajovali organizáciu verejného sektora a popierali obvinenia z nedostatku zdrojov a nemali potrebné vykonávanie Právomoci.Povedali, že dali do svojich protikorupčných opatrení 14 miliónov dolárov a úspešne prešetrili a sankcionovali 18 hráčov, z ktorých šesť obdržalo zákazy naživo. Revízna komisia bude plne financovaná zo strany tenisových úradov a budú Priznala rozsiahle vyšetrovacie právomoci.