Vnímali sme dôležitosť zápasu, hovorí kouč Bohemians 1905 Koubek

Bohemians 1905 zdolali v ôsmom kole prvej ligy doma Příbram 1: 0. O tretie domáce výhre klokanov za sebou rozhodol šesť minút pred koncom Tomáš Berger. Středočeši naopak siedmykrát v doterajšom priebehu najvyššej súťaže vyšli strelecky naprázdno.

Do prvej šance sa v jamkami dostala Příbram, ale Majtán sám pred brankárom Budinským demonštroval, prečo sa hostia až v minulom kole dočkali prvého gólu aj bodov v sezóne . Bohemians potom prevzali iniciatívu, ale poriadnu príležitosť si vypracovali až tesne pred polčasom, kedy gólman Hruška najprv vyboxoval pokus Havla a Hubínková dorážku zblokoval obrana.

“Vstúpili sme do zápasu dobre a priebeh ovplyvnila aj naše stopercentnú šanca z tretej minúty.Bola to asi najväčšia šanca zápasu, ale to nás teraz sprevádza, tyhle príležitosti nevyužívame, “ povzdychol si tréner Příbrami Petr Rada. ” Je to škoda, pretože dnes sa tu dal uhrať lepší výsledok, “ dodal.

Úvod druhého polčasu opäť patril Příbrami, ale dvakrát sa vyznamenal brankár Budinský. Bohemians postupne zvýšili aktivitu a po hodine hry Mašek v dobrej pozícii strieľal z voleja tesne vedľa. Hostia sa do útočenia moc nehrnuli, napriek tomu sa dostali k priamemu kopu, ale Budinský si s Pilíkovou strelou poradil.

Bohemians sa predsa len odmeny za aktivitu dočkali. Striedajúci Jindřišek ešte trafil desať minút pred koncom brvno, ale v 84.minúte sa po rýchlej akcii presadil Berger. “Som rád, že som konečne protrhnul Hrušku, pretože sa mi proti nemu veľmi nedarilo,” povedal Berger. “Poznáme sa z dorastu Sparty a vždy, keď sme proti sebe hrali, tak ma zakaždým a často aj zázračne vychytal,” dodal.

Klokany si tak pripísali tretiu domácu výhru za sebou s čistým kontom a v tabuľke je od zostupového pásma delí šesť bodov.Příbram naopak siedmykrát vyšla strelecky naprázdno as tromi bodmi je posledný, o bod za pätnástou Jihlavou ao dva za štrnástym Libercom, ktorý má však zápas k dobru.

“Vnímali sme dôležitosť zápasu, vieme počítať a pohľad na tabuľku bol jasný, že keď to zvládneme, tak sa dostaneme do pokoja, “ uviedol Koubek. “Naopak keby sme to nezvládli, tak by sme išli naproti ťažším časom. S tým súvisela aj počiatočné nervozita a neboli sme úplne vo svojej koži,” dodal.